Czy system do poziomowania płytek zdaje egzamin?

Czy system do poziomowania płytek zdaje egzamin?

Fachowcy i profesjonaliści zajmujący się budową oraz remontami są zgodni, że krzyżyki poziomujące musiały wreszcie ustąpić nieco bardziej nowoczesnemu systemowi do poziomowania. Kliny i klipsy okazały się spełniać wymagania, jakich się od nich oczekuje i to właśnie dlatego zaczynają się cieszyć rosnącym zainteresowaniem.

Czym jest układ wyrównujący?

Każdy kto układał kiedyś płytki podłogowe lub ścienne wie, jak ciężko uzyskać równy poziom podłogi. Trzeba się nie lada natrudzić, aby wszystko wyszło jak należy. Tutaj liczy się doświadczenie, ale także odpowiednio dobrane narzędzia glazurnicze. Oczywiście, krzyżyki poziomujące wciąż zdają egzamin, aczkolwiek nie są idealnym rozwiązaniem. W przypadku cięższych i dużych rozmiarów kafli zaczynają się uginać pod ich ciężarem oraz deformować. Często stawało się to powodem wielu modyfikacji i ciągłej uwagi, jaką należało poświęcić remontowi. Kliny i klipsy można zaś z powodzeniem używać nawet z większymi płytkami, ponieważ są bardziej wytrzymałe.

Dlaczego kliny i klipsy?

Nowoczesny system poziomujący nie wymaga od fachowca odpowiedniej wiedzy czy zaangażowania. Można być amatorem, który układa glazurę po raz pierwszy i z pewnością zrobi to dobrze oraz efektywnie z pomocą układu poziomującego. System prowadzi nas krok po kroku przez wszystkie prace. Najważniejsze jednak jest to, iż jest bardzo wytrzymały, bo kliny oraz klipsy zostały wykonane ze specjalnego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia materiału. Nie musimy mieć więc obaw, że któryś z elementów nagle utraci swoją stabilną pozycję i zepsuje całą powierzchnię. Jeśli oczekujemy idealnych fug oraz połączeń, układ wyrównawczy okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Co ciekawe, praca z klinami oraz klipsami znaczenie skraca czas i podnosi wydajność naszych działań. Oznacza to, że zatrudniamy fachowca na krótszy czas, aniżeli byłoby to konieczne przy użyciu, starszych i mniej satysfakcjonujących metod.