Artukuły

Jakie dodatki do małej łazienki?

Jakie dodatki do małej łazienki?

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na posiadanie dużej i przestrzennej łazienki. Czasem wręcz nie ma takiej potrzeby, ponieważ także mała przestrzeń potrafi spełnić swoją praktyczną rolę. Warto jednak choćby spróbować ją optycznie powiększyć, jeśli mamy takie możliwości.

Jak wybrać płytki do małej łazienki?

Jak wybrać płytki do małej łazienki?

Mała łazienka wcale nie musi być źle urządzona. Można ją zaaranżować tak, aby optycznie sprawiała wrażenie większej. Do realizacji projektu niezbędne będą oczywiście profesjonalne narzędzia, jak system poziomowania podłogi, aby płytki zyskały dużą estetykę.

Jak odnowić lub wymienić fugi?

Jak odnowić lub wymienić fugi?

Po remoncie w łazience lub w kuchni zostały już tylko wspomnienia i zastanawiasz się czy raz jeszcze nie podjąć się tego zadania? Nie decyduj się pochopnie na ponowny remont. Fugi ulegają zabrudzeniom, a dodatkowo mogą się także wykruszać, więc może lepiej będzie je odnowić?

5 błędów montażu płytek

Photo by Paco S on Unsplash

Montaż płytek nie jest łatwym zadaniem, więc trzeba go powierzyć profesjonalnym wykonawcom. Nie dajmy się zwieść tym, którzy zapewniają nas, że są doskonałymi fachowcami. Lepiej sprawdźmy efekty ich wcześniejszych prac, a dopiero później decydujmy się na działanie.

Krzyżyki do glazury czy kliny do poziomowania?

Krzyżyki do glazury czy kliny do poziomowania?

Jeszcze do niedawna krzyżyki do glazury były najczęściej stosowanym systemem do poziomowania podłogi oraz ścian. Obecnie pojawiają się zupełnie nowe rozwiązania, które skutecznie zastępują tak popularne niegdyś krzyżyki samopoziomujące.

System poziomowania płytek, jak wybrać odpowiedni?

układ poziomujący do glazury

Wszelkie prace remontowe tylko z pozoru wydają się być trudne i niemożliwe do wykonania dla amatorów czy domorosłych majsterkowiczów. Najczęściej mamy obawy dotyczące uzyskania równego poziomu podłoża.

5 atutów systemów poziomowania płytek

5 atutów systemów poziomowania płytek

Systemy poziomowania płytek rozpowszechniły się stosunkowo niedawno, kiedy na masową skalę pojawiły się w sklepach budowlanych. Początkowo fachowcy nie byli do nich przekonani, jednak szybko zorientowali się, że bez ich użycia proces poziomowania podłogi był długi, żmudny i męczący.