Krzyżyki do glazury czy kliny do poziomowania?

Krzyżyki do glazury czy kliny do poziomowania?

Jeszcze do niedawna krzyżyki do glazury były najczęściej stosowanym systemem do poziomowania podłogi oraz ścian. Obecnie pojawiają się zupełnie nowe rozwiązania, które skutecznie zastępują tak popularne niegdyś krzyżyki samopoziomujące. Który układ wyrównując warto więc zastosować?

Narzędzia do glazury

Każdy fachowiec doskonale wie jak stosuje się krzyżyki do glazury. Nieco rzadziej decydujemy się na wybór innego systemu poziomowania, jak choćby kliny i klipsy do poziomowania. To nowoczesne rozwiązanie, które lepiej wpływa na spodziewany efekt. Krzyżyki do glazury oczywiście wciąż pozostają na rynku i nie wychodzą ze sprzedaży, mimo że powoli wypierają je inne produkty. Układ wyrównawczy, w którego składzie znajdziemy kliny i klipsy, z pewnością okaże się jednak bardziej wydajny i łatwiejszy w użyciu.

Zastosowanie systemu poziomowania płytek

System poziomujący płytki, składający się z klinów oraz klipsów, stosuje się do wszelkiego rodzaju płytek, a więc gresowych, ceramicznych, ściennych czy retyfikowanych podłogowych. Można z niego z powodzeniem korzystać zarówno do remontów w małych i dużych pomieszczeniach. Jest trwały, wytrzymały i znacznie podnosi wydajność wykonywanych prac. Dostatecznie stabilizacje podłoże i pozwala osiągnąć idealne fugi oraz połączenia płytek.

Dlaczego kliny i klipsy?

System poziomujący zastępujący wąskie krzyżyki, wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, zapewnia doskonałą stabilizację podłoża. Z jego użyciem znacznie skrócimy czas pracy, ponieważ nie będzie potrzeby wielokrotnego sprawdzania poziomu danej powierzchni, jak ma to miejscu podczas prac z innymi, a więc bardziej tradycyjnymi narzędziami glazurniczymi. Jeśli więc mamy pewne trudności w trakcie układania glazury i obawiamy się o uzyskanie prawidłowego efektu poziomowania, warto sięgnąć po układ poziomujący, jaki jest nowoczesnym rozwiązaniem podczas remontów i budowy.