Jak wybrać płytki do małej łazienki?

Jak wybrać płytki do małej łazienki?

Mała łazienka wcale nie musi być źle urządzona. Można ją zaaranżować tak, aby optycznie sprawiała wrażenie większej. Do realizacji projektu niezbędne będą oczywiście profesjonalne narzędzia, jak system poziomowania podłogi, aby płytki zyskały dużą estetykę.

Kilka trików powiększających przestrzeń

Gdy duża łazienka staje się już rzadkością, szczególnie w blokach i mieszkaniach, można spróbować ją optycznie powiększyć poprzez zastosowane płytek odbijających światło. Błyszczące kafle odpowiednio rozproszą promienie, a my zyskamy ciekawy efekt. Innym sposobem jest zastosowanie płytek w jasnych kolorach. Ocieplenie wnętrza nastąpi poprzez wykorzystanie dodatków, jak obrazy, kwiaty czy ozdoby. Co jeszcze można zrobić? Warto zainwestować w ceramikę podwieszaną, aby nie zastawiać całej podłogi. Oczywiście, konieczne jest też dobranie odpowiedniego systemu poziomującego płytki. Jeśli chcemy uzyskać naprawdę doskonały efekt estetyczny, krzyżyki powinny być tylko ostatecznością. Dużo lepszym i proponowanym przez fachowców rozwiązaniem są kliny i klipsy do poziomowania, bo wówczas osiągniemy idealnie prostą powierzchnię łazienki.

Duże płytki do małej łazienki

Poleca się także duże płytki do niewielkich pomieszczeń. Niektórzy twierdzą, że nie spełnią one swojej roli i wprowadzają atmosferę jeszcze większego stłoczenia, ale nie jest to prawdą. Płytki o dużych rozmiarach i regularnych brzegach optycznie poprawią charakter niewielkiej przestrzeni. Rozświetlenie może zagwarantować także nieduża, a wręcz bardzo cienka fuga. Nie decydujmy się na jej powiększanie. Do tego bez wątpienia posłużą klipsy oraz kliny do poziomowania, gdyż pozwolą wykonać precyzyjne ułożenie kafli oraz idealny poziom. System poziomowania płytek wiedzie w tym aspekcie prym nad krzyżykami , które są popularniejsze. Wciąż nie ma jednak żadnych przeszkód przed ich zastosowaniem, jeśli wykonawca jest do nich bardzo przywiązany.